Každý prodejní tým, se kterým jsem kdy pracoval, zná stejnou opakující se noční můru: postavíte krásnou outbound kampaň, nahrajete 5 000 kontaktů, odešlete — a 800 e-mailů se vrátí jako nedoručených. Reputace odesílatele jde dolů, SDR tým promrhá půl týdne voláním na nefunkční čísla a cena za schůzku tiše vyskočí na dvojnásobek.
V materiálech vendorů se často objevuje, že firemní kontaktní data každoročně ztrácejí přes 10 % hodnoty, ale nepodařilo se mi najít aktuální nezávislou studii s dostatečně popsanou metodikou, na jejímž základě by šlo určit univerzální číslo. Co ale říct můžu je toto: kontakty, které jste koupili před půl rokem, už jsou z velké části prošlé, a špatná volba poskytovatele ten problém ještě zhorší. Strávil jsem tedy týdny mapováním cen, deklarovaného pokrytí, compliance a skutečné ekonomiky na úrovni jednotky u 15 poskytovatelů kontaktních dat — od enterprise gigantů přes obratné e-mailové vyhledávače až po DIY přístup s web scrapingem, který většina srovnávacích článků úplně opomíjí. Není to žebříček sponzorovaný vendorem. Je to srovnání založené na důkazech, veřejně dostupných datech, vážených kritériích a rámcové ceně za použitelný kontakt, kterou bych si přál vidět už před lety.
Jak jsme hodnotili těchto 15 poskytovatelů kontaktních dat
Než se pustíme do jednotlivých nástrojů, tady je použitý rámec. Použil jsem šest vážených kritérií a budu transparentní v tom, proč má přesnost nejvyšší váhu.
| Kritérium | Váha | Co posuzujeme |
|---|---|---|
| Přesnost dat | 30 % | Doručitelnost e-mailů, úspěšnost spojení u telefonních čísel, poměr ověřených vs. neověřených záznamů, míra správně určené osoby |
| Velikost databáze a regionální pokrytí | 20 % | Celkový počet kontaktů, shoda s vaším ICP, síla v NA / EMEA / APAC / LATAM |
| Cena a skutečná cena za kontakt | 20 % | Model (kredity / seaty / paušál), efektivní cena po započtení přesnosti |
| CRM a workflow integrace | 15 % | Salesforce, HubSpot, Outreach, dostupnost API, hromadné obohacování dat |
| Compliance a etika práce s daty | 10 % | GDPR kontrola, soulad s CCPA, práce s odhlášeními, transparentnost zdrojů dat |
| Snadnost použití a čas na nasazení | 5 % | Doba do první použitelné listiny, náročnost učení, kvalita UI |
Přesnost má 30 %, protože levný poskytovatel se špatnými daty je ve skutečnosti dražší než prémiový poskytovatel s kvalitními daty. Tu matematiku ukážu v další části.
Důležitá poznámka: tvrzení vendorů o přesnosti nejsou navzájem srovnatelná. ZoomInfo „99,8% name corroboration“ měří něco úplně jiného než UpLead „95% accuracy guarantee“ nebo Apollo „98% email accuracy“. Každý používá jiné pole, jiné statusy, jiné vzorky i jmenovatele. Jediným opravdu spolehlivým benchmarkem je vlastní pilot na vašem skutečném ICP — ale tato kritéria vám aspoň dají strukturovaný způsob, jak shortlist zúžit.
Skutečná matematika: cena za použitelný kontakt, o které se nemluví
Uf, tenhle vzorec bych asi neměl prozrazovat. Ale protože jsem viděl příliš mnoho týmů, které spálily rozpočet na „levná“ kontaktní data, jež se nakonec ukázala jako drahý odpad, tady to je.
Efektivní cena za použitelný kontakt = celkové relevantní výdaje ÷ počet použitelných kontaktů
Kde: Použitelné kontakty = odemčené kontakty × zjištěná správnost × zjištěná platnost kanálu

Jmenovatel by měl vycházet z vašeho vlastního pilotu, ne z marketingu vendora. Ale i při použití čísel uváděných vendorem je ta matematika dost vypovídající.
Tady je praktický příklad s poskytovateli, u nichž jsou ceny a definice kreditů dost transparentní na to, aby se daly spočítat:
| Poskytovatel | Ceníková cena za odemknutí | Přesnost uváděná vendorem | Upravená cena za použitelný kontakt | Poznámka |
|---|---|---|---|---|
| UpLead (Essentials) | ~0,58 USD/kontakt | 95 % (uvádí vendor) | ~0,61 USD | Nejjasnější jednotka: 1 kredit = 1 kontakt s e-mailem + dostupným přímým číslem |
| Lead411 (Spark) | ~0,049 USD/export | Vendor tvrdí, že je ověřeno; znovu ověřováno každé 3–6 měsíců | Záleží na vašem pilotu | Export zahrnuje e-mail + telefon; neexistuje srovnatelný veřejný jmenovatel přesnosti |
| Hunter (Starter) | ~0,68 USD za vyhledání e-mailu | Valid status (nejde o záruku) | Záleží na vašem pilotu | Pouze e-mail; v případě potřeby přidejte ~0,02 USD/e-mail za externí verifikaci |
| ZoomInfo | Individuální nabídka | 99,8 % name corroboration (ne doručitelnost) | Z veřejných dat nespočitatelné | Enterprise smlouvy; celková cena zahrnuje seaty, minima i doplňky |
Několik věcí je zřejmých. Zaprvé, jednotky nejsou stejné — Apollo kredity mohou znamenat různé věci podle akce (e-mail vs. telefon vs. waterfall lookup) a cena kreditů závisí na typu akce. Zadruhé, pokud používáte poskytovatele s nižší přesností, možná budete muset přidat verifikační nástroj jako ZeroBounce (~0,02 USD/e-mail ve velkém), což matematiku opět mění.
Nesrovnávejte cenu na první pohled. Srovnávejte to, kolik skutečně zaplatíte za kontakt, který se dostane k reálnému člověku.
15 poskytovatelů kontaktních dat v rychlém přehledu
Než se pustíme do jednotlivých nástrojů, tady je hlavní srovnání. Krátká poznámka k čtení: „Best For“ odráží scénář, ve kterém daný nástroj prokazatelně vyniká podle zdokumentovaných schopností, ne podle marketingových sloganů. „Documented Vendor Claim“ znamená, že dané číslo vendor skutečně publikuje — nejde o nezávislý audit.
| Poskytovatel | Nejlepší pro | Velikost databáze (uvádí vendor) | Zdokumentované tvrzení / metodika | Cenový model | Bezplatná verze | CRM integrace | Zveřejněné GDPR kontroly | Unikátní funkce |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Thunderbit | Niche/DIY sourcing kontaktů | N/A (živá extrakce) | N/A (závisí na zdroji) | Browser kredity; API billing je podle konkrétní plochy | Ano | Export do Sheets, Airtable, Notion, Excel | Zveřejněné podmínky | AI rozpoznání polí ze podporovaných zdrojů |
| ZoomInfo | Enterprise sales intelligence | 420M–500M+ kontaktů | 99,8 % name corroboration | Individuální nabídka | Zkušební verze | Salesforce, HubSpot, Dynamics, Outreach | SOC 2, zásady ochrany osobních údajů | Intent data + technographics + organizační struktury |
| Cognism | EMEA kontakty ověřené telefonicky | 10M+ telefonicky ověřených | 45 % spojení u ověřených vs. 18 % standardních (zadávaná studie) | Individuální nabídka | Demo/vzorek | Salesforce, HubSpot, Outreach | Kontrola DNC, 15 seznamů | Ověřování telefonních čísel Diamond Data |
| Apollo.io | Startup prospecting + engagement | 230M+ kontaktů, 30M+ firem | 98 % / 98,5 % e-mailů (stránky vendora se rozcházejí) | Free; Basic 49 USD/měs. | Ano (trvale) | Salesforce, HubSpot | Zveřejněné kontroly | Vestavěné sekvence + dialer |
| Lusha | Rychlé dohledání na LinkedIn | 290M+ kontaktů, 26M+ firem | 98 % e-mail, 86 % telefon (uvádí vendor) | Free; placený self-serve | Ano (trvale) | Salesforce, HubSpot, Outreach | Soulad s pravidly EU | Skóre důvěry u každého kontaktu |
| Lead411 | Outbound řízený spouštěči | Vendor reportuje, velikost nezveřejněna | Znovu ověřováno každé 3–6 měsíců | 49 USD/měs. (1 000 exportů) | 7denní trial | Salesforce, HubSpot | Zveřejněné kontroly | Sales/news triggery pro správné načasování |
| UpLead | SMB s omezeným rozpočtem | 200M+ kontaktů, 19M firem | 95% garance přesnosti (vendor) | 99 USD/měs. (170 kreditů) | 7denní trial | Salesforce, HubSpot, Pipedrive, Zoho | Zveřejněné kontroly | Ověření e-mailu v reálném čase při exportu |
| RocketReach | Vyhledání e-mailu/telefonu | 700M+ profilů, 35M firem | 85 %+ return rate (ne přesnost) | Ověřit živě | Bezplatné vyzkoušení | Salesforce, HubSpot, API | Zveřejněné kontroly | Obrovský počet profilů |
| Kaspr | LinkedIn-native prospecting | 500M+ datových bodů; 200M+ EU kontaktů | Uvádí vendor | Free; Starter 59 €/měs. | Ano | LinkedIn, Salesforce, HubSpot, Pipedrive | GDPR-aligned | Okamžité odhalení na LinkedIn |
| Seamless.AI | Lead gen ve velkém | 1,3B+ kontaktů (tvrzení vendora) | Nebyla zveřejněna žádná celková míra přesnosti | Free (50 kreditů); placené přes sales | Ano (omezeně) | Salesforce, HubSpot | Zveřejněné kontroly | Výzkum kontaktů v reálném čase |
| HubSpot Data Enrichment | Obohacení nativně v HubSpotu | 100M+ domén, 380M e-mailů | Uvádí vendor | Součást kvalifikovaných HubSpot plánů | S placeným HubSpotem | HubSpot (nativně) | HubSpot DPA | Obohatení CRM bez tření |
| LinkedIn Sales Navigator | Social selling | 1B+ členů | N/A (nejde o databázi kontaktů) | Core 119,99 USD/měs. | Trial (liší se) | Salesforce, HubSpot (synchronizace CRM) | LinkedIn podmínky | Mapování vztahů + InMail |
| Leadfeeder (Dealfront) | Evropská visitor intelligence | 40M+ firem, 180M kontaktů (Target) | Identifikace na úrovni firmy | Free (100 firem/měs.; 99 USD/měs. a výše) | Ano | Salesforce, HubSpot, Pipedrive | GDPR-first sourcing | Návštěvník webu → identifikace firmy |
| Hunter.io | E-mail-only outreach | 150M e-mailů z 650M zdrojů | Stav valid/invalid/accept-all | Free (50 kreditů/měs.); Starter 34 USD/měs. | Ano | Salesforce, HubSpot, Pipedrive, API | Zveřejněné kontroly | Vyhledávání domén + e-mail verifier |
| D&B Hoovers | Globální firemní intelligence | 330M+ firem, 190M+ decision-makers | Uvádí vendor | Essentials 49 USD/měs. (USA); enterprise individuálně | První měsíc promo | Salesforce, Microsoft Dynamics | Rámec ochrany soukromí D&B | Firemní hierarchie + úvěrová data |

A teď podrobný rozbor.
1. Thunderbit

Thunderbit přistupuje ke kontaktním datům úplně jinak: místo toho, aby vám prodával přístup k předpřipravené databázi, umožňuje vám sbírat kontaktní informace přímo z podporovaných veřejných nebo jinak autorizovaných webů pomocí AI extrakce. Berte to jako stavbu vlastní kontaktní databáze na vyžádání.
Tady jsem zaujatý — pracuji pro Thunderbit — takže se budu držet ověřitelných funkcí a úsudek nechám na vás.
Proč je Thunderbit v tomto seznamu
Každý jiný poskytovatel v tomto seznamu předpokládá, že kontakty, které potřebujete, už někde v databázi existují. Ale co regionální adresář obchodní komory, seznam členů oborové asociace, stránka s řečníky konference nebo specializovaný oborový portál? Takové kontakty ZoomInfo ani Apollo často neindexují. Jsou prostě na webu a čekají na nasbírání.
Klíčové funkce Thunderbit pro kontaktní data
- AI Suggest Fields: Otevřete stránku adresáře, klikněte na AI Suggest Fields a Thunderbit z page přečte doporučené sloupce — jméno, e-mail, telefon, pozice, firma. Zkontrolujte, upravte, scrape.
- Email and Phone Extractors: Dedikované jedním klikem ovládané extraktory pro e-maily a telefonní čísla na podporovaných stránkách, k dispozici i free tier.
- Subpage Scraping: Projděte seznam v adresáři a pak nechte AI navštívit detailní stránky jednotlivých firem, aby vytáhla údaje o rozhodovatelích. Z plochého seznamu tak uděláte bohatou kontaktní databázi.
- Scheduled Scraping: Automatizujte opakovaný sběr v nastaveném intervalu (podle plánu).
- Cloud vs. Browser Execution: Cloud pro veřejné stránky (rychlejší, zvládá více stránek); Browser-Based pro přihlášený obsah nebo obsah závislý na relaci.
- Export: Excel, CSV, Google Sheets, Airtable, Notion.
Kdy zvolit Thunderbit místo klasického poskytovatele kontaktních dat
| Přístup | Kdy je nejlepší | Čas na nastavení | Průběžné náklady | Čerstvost dat |
|---|---|---|---|---|
| Tradiční poskytovatel (např. ZoomInfo) | Outbound ve velkém, standardní ICP | Minuty | $$$–$$$$ / rok | Obnovovací cyklus závislý na poskytovateli |
| DIY web scraping (např. Thunderbit) | Niche vertikály, long-tail kontakty, omezený rozpočet | Minuty (s AI průvodcem) | K dispozici free tier; kreditový model | Scrapované na vyžádání — odpovídá stavu zdroje v okamžiku extrakce |
| Ruční research | Velmi malé seznamy, ultra specifické cíle | Hodiny | Zdarma (pouze lidská práce) | Nejpřesnější, ale nesmírně špatně škálovatelný |
Cenový model: Browser produkt používá kredity, zatímco Open API a nástroje pro agenty se řídí aktuálními API pravidly účtování. K dispozici je browser free tier. Před srovnáním cen mezi jednotlivými plochami si ověřte Thunderbit Pricing a aktuální API dokumentaci.
Nejlepší pro: Týmy zaměřené na niche zdroje, lokální adresáře nebo oborové portály, které mainstream databáze neindexují — a také pro týmy s omezeným rozpočtem, které chtějí data čerstvá na vyžádání.
Upřímné omezení: Thunderbit potřebuje zdrojový web. Není to prohledávatelná databáze, kam zadáte „VP Marketing v Austinu“ a dostanete seznam. Musíte vědět, kde ty kontakty na webu žijí. A data jsou jen tak dobrá jako zdroj — výsledky je vždy potřeba ověřit.
2. ZoomInfo

ZoomInfo je enterprise standard. Jejich aktuální Sales stránka uvádí 420M+ kontaktů, 120M+ přímých čísel a 145M+ firem, zatímco firemní oznámení z července 2026 zmiňuje 500M kontaktů a 100M+ firem. Jde o různé rozsahy a obě čísla pocházejí od vendora.
- Klíčové funkce: Intent data, technographics, organizační struktury, 300+ filtrů vyhledávání, obousměrná CRM synchronizace, průběžná aktualizace dat
- Tvrzení o přesnosti: 99,8 % name corroboration u e-mailů — to není totéž co doručitelnost nebo správně určená osoba
- Cenový model: Individuální nabídka pro Core Sales; GTM.AI je samostatná účtovaná produktová vrstva
- Bezplatná verze: K dispozici trial; žádný trvalý free plán
- Integrace: Salesforce, HubSpot, Microsoft Dynamics, Outreach, Salesloft
- Compliance: SOC 2 Type II, zveřejněné zásady ochrany soukromí
Nejlepší pro: Enterprise obchodní týmy, které potřebují nejhlubší firmografická, technografická a intent data v Severní Americe a mají na to rozpočet.
Na co si dát pozor: Uživatelé na fórech opakovaně upozorňují, že přesnost kontaktů klesá v EMEA, APAC a niche regionálních trzích.
Cenovka je enterprise úrovně. Pokud jste pětihlavý startup, pravděpodobně to není vaše první zastávka.
3. Cognism

Cognism si vybudoval jasnou specializaci: telefonicky ověřená mobilní čísla, zejména v Evropě. Program Diamond Data zahrnuje lidské ověřování mobilních čísel a společnost zveřejňuje zadávanou studii, kde nezávislá organizace volala na 1 000 mobilních čísel — správná osoba zvedla 45 % Cognismem ověřených čísel oproti 18 % u standardních mobilů.
- Klíčové funkce: 10M+ telefonicky ověřených kontaktů globálně, 15 DNC seznamů, vendor uvádí, že 95 % senior evropských kontaktů je aktualizováno každých 30 dní
- Tvrzení o přesnosti: Až 3× vyšší míra spojení u Diamond záznamů (uvádí vendor; podrobnosti rozvádí zadávaná studie)
- Cenový model: Individuální nabídka
- Bezplatná verze: Demo/vzorek, ne trvalý free plán
- Integrace: Salesforce, HubSpot, Outreach
Nejlepší pro: Týmy v EMEA, které dělají phone-led outbound a potřebují ověřená mobilní čísla a DNC compliance.
Na co si dát pozor: Menší hloubka v USA oproti ZoomInfo. A cena je prémiová na to, že jde v podstatě o verifikační vrstvu nad kontaktními daty.
4. Apollo.io

Apollo.io je nástroj, který se objevuje v každém startup stacku — a z dobrého důvodu: kombinuje kontaktní data se sekvencemi, enrichmentem a dialerem v jedné platformě. Apollo aktuálně uvádí 230M+ kontaktů a 30M+ firem.
- Klíčové funkce: Vestavěné e-mailové sekvence a dialer, Chrome rozšíření pro LinkedIn, pokročilé filtry vyhledávání, enrichment workflow
- Tvrzení o přesnosti: Apollo na vlastních stránkách uvádí jak 98 %, tak 98,5 % přesnost e-mailů — je dobré si všimnout té nekonzistence
- Cenový model: Trvalý Free plán; Basic za 49 USD/měs.; vyšší plány se liší napříč aktuálními oficiálními plochami. Kredity jsou závislé na akci — vyhledání telefonu může stát podstatně víc než e-mail
- Integrace: Salesforce, HubSpot
Nejlepší pro: Startupy a scale-up týmy, které chtějí prospecting i engagement v jedné platformě bez enterprise cen.
Přesnost dat Apollo.io: co čekat
Apollo uvádí podmíněné vrácení kreditu, pokud e-mail ověřený v Apollo a odeslaný přes Apollo do 30 dnů bounce-ne; mobilní kredity se nevracejí. Prakticky to znamená: před závazkem do placeného plánu si otestujte malý pilot na svém ICP. Free tier je dost štědrý na to, abyste si udělali test.
5. Lusha

Lusha je nejrychlejší způsob, jak odhalit kontakt z LinkedIn profilu. Nainstalujete Chrome rozšíření, otevřete profil, kliknete — hotovo. Lusha uvádí 290M+ kontaktů a 26M+ firem, s vendor claim 98 % u e-mailů a 86 % u telefonů.
- Klíčové funkce: Browser extension pro okamžité odhalení, confidence scoring, hromadné obohacování CSV
- Cenový model: Trvalý free plán (ověřte aktuální limity); placené plány jsou k dispozici na self-serve checkout. Standardní reveal: 1 kredit za e-mail, 5 za telefon
- Integrace: Salesforce, HubSpot, Outreach
Nejlepší pro: Jednotlivé obchodníky a recruitery, kteří potřebují rychle a bez tření odhalovat kontakty z LinkedIn.
Na co si dát pozor: Limity kreditů vás mohou u těžších uživatelů rychle zastavit — obzvlášť pokud taháte telefonní čísla za 5 kreditů kus. Pro hlubší firmografický research je databáze menší než u enterprise nástrojů.
6. Lead411

Lead411 se odlišuje načasováním: kombinuje kontaktní data se sales triggery, jako jsou kola financování, náborové vlny nebo změny ve stacku technologií. Myšlenka je jednoduchá: nezískáte jen jméno a e-mail — získáte i důvod, proč se ozvat právě teď.
- Klíčové funkce: Trojitá verifikace e-mailu, přímé volby, sales alerty podle událostí, Chrome rozšíření
- Verifikace: Oficiální stránka říká, že e-maily jsou znovu ověřovány každé 3–6 měsíců
- Cenový model: Spark 49 USD/měs. pro 1 000 exportů; Ignite od 150 USD/měs. pro 1 000+ exportů s přístupem k API
- Bezplatná verze: 7denní trial s 50 exporty
Nejlepší pro: Outbound týmy, které chtějí načasovat oslovení podle firemních událostí, ne jen střílet naslepo.
Na co si dát pozor: Data jsou hlavně zaměřená na USA. UI působí o generaci starší než u některých konkurentů. Objemy alertů umí být zahlcující, pokud si filtry dobře nenastavíte.
7. UpLead

UpLead má asi nejčistší veřejně definované odemknutí kontaktu, jaké jsem viděl. Jeden kredit = jeden kontakt s e-mailem + dostupným přímým mobilním číslem. Žádná nejasnost v tom, za co platíte.
- Klíčové funkce: Ověření e-mailu v reálném čase při exportu, technographic filtering, 200M+ kontaktů ve 200+ zemích
- Tvrzení o přesnosti: 95% garance přesnosti (uvádí vendor, s omezeními podle statusu a smlouvy)
- Cenový model: 7denní trial s 5 kredity; Essentials 99 USD/měs. za 170 kreditů; Plus 199 USD/měs.
- Integrace: Salesforce, HubSpot, Pipedrive, Zoho
Nejlepší pro: SMB, které chtějí transparentní ceny, jasnou definici kreditů a vysokou doručitelnost e-mailů bez enterprise složitosti.
Na co si dát pozor: Limity kreditů omezí heavy users. Není tu vestavěný outreach nástroj. Výstupy e-mailů Valid, Invalid a Accept All jsou různé — „Accept All“ není potvrzená schránka, takže to započítejte do očekávání přesnosti.
8. RocketReach

RocketReach uvádí 700M+ profilů napříč 35M firmami, což z něj podle hrubého počtu dělá jednu z největších profilových databází. Jejich stránka integrací navíc samostatně uvádí 4,5B záznamů — to je ale úplně jiná jednotka.
- Klíčové funkce: Chrome extension, odstupňované ceny, vyhledání e-mailu/telefonu
- Tvrzení o přesnosti: 85 %+ return rate (nejde o míru přesnosti, ale o návratnost e-mail/social výsledků)
- Cenový model: Ověřit živě — ceník byl během výzkumu hůře dostupný
- Integrace: Salesforce, HubSpot, API přístup
Nejlepší pro: Jednotlivá vyhledávání, když potřebujete rychle najít něčí e-mail nebo telefon.
Na co si dát pozor: Rozdíl mezi „profily“ a „použitelnými, ověřenými kontakty“ může být výrazný. Kvalita telefonních dat je podle uživatelských zkušeností nekonzistentní. Méně vhodné pro hromadné enrichment workflow nebo týmové procesy.
9. Kaspr

Kaspr je postavený konkrétně pro uživatele LinkedInu a Sales Navigatoru. Uvádí 500M+ telefonních/e-mailových datových bodů globálně a 200M+ evropských B2B kontaktů — jde o různé jednotky, takže je nesmí mít smysl zaměňovat.
- Klíčové funkce: Okamžité odhalení kontaktu na LinkedIn profilech, self-serve registrace, data sladěná s GDPR
- Cenový model: Free plán s 5 telefony, 5 přímými e-maily a 10 exportními kredity; Starter 59 €/měs. (45 € při roční platbě); Business 99 €/měs. (79 € ročně)
- Integrace: LinkedIn, Salesforce, HubSpot, Pipedrive
Nejlepší pro: Recruitery a evropské SDR, kteří žijí v LinkedInu a chtějí rychlé a dostupné odhalování kontaktů.
Na co si dát pozor: Omezené firmografické vhledy a intent data. Slabší pokrytí APAC. Aktuální oficiální stránky se rozcházejí v dostupnosti bezplatného API — ověřte si to pro svůj konkrétní účet.
10. Seamless.AI

Seamless.AI dává velká čísla: 1,3B+ kontaktů a 414M+ ověřených mobilních čísel. Během výzkumu mi ale něco výrazně chybělo — na oficiálních stránkách jsem nenašel žádnou zveřejněnou celkovou číselnou míru přesnosti.
- Klíčové funkce: Real-time engine pro výzkum kontaktů, Chrome extension, hromadné sběry
- Cenový model: Free plán pro 1 uživatele s 50 kredity; placené Pro a Enterprise plány vyžadují kontakt se sales
- Integrace: Salesforce, HubSpot
Nejlepší pro: Týmy, které potřebují vysoký objem lead gen a nevadí jim výsledky následně ověřovat.
Debata o přesnosti Seamless.AI
API podmínky výslovně odmítají záruky přesnosti, úplnosti a aktuálnosti. Uživatelé na fórech vyjadřují frustraci nad rozdílem mezi deklarovanou velikostí databáze a počtem použitelných kontaktů. Doporučil bych malý kontrolovaný pilot a externí verifikaci výsledků, než na datech ze Seamless.AI postavíte kampaně.
11. HubSpot Data Enrichment (dříve Clearbit)

Clearbit se stal součástí HubSpotu a současný zákaznický produkt je HubSpot Data Enrichment. Uvádí 100M+ firemních domén a 380M indexovaných e-mailových adres.
- Klíčové funkce: Nativní obohacení v HubSpot CRM, průběžně aktualizované záznamy, u kvalifikovaných placených účtů se na enrichment nespotřebovávají HubSpot Credits
- Cenový model: Součást kvalifikovaných placených HubSpot subscription; buyer intent a smart properties jsou samostatné kreditově účtované funkce
- Integrace: HubSpot (nativně); mimo ekosystém HubSpotu omezeně
Nejlepší pro: Týmy, které už jedou na HubSpotu a chtějí enrichment bez tření a bez správy dalšího dodavatele.
Na co si dát pozor: Pokud používáte Salesforce nebo jiné CRM, není to pro vás. Kontaktní data jsou tenčí než u plnohodnotných sales intelligence databází. Je to enrichment, ne samostatný prospecting nástroj.
12. LinkedIn Sales Navigator

LinkedIn Sales Navigator vám dává vyhledávání a kontext vztahů napříč sítí LinkedIn s více než 1 miliardou členů. Není to ověřená kontaktní databáze — a to je zásadní rozdíl.
- Klíčové funkce: Pokročilé vyhledávání leadů a účtů, InMail, TeamLink pro teplé úvody, alerty na změny práce v reálném čase
- Cenový model: Core 119,99 USD/měs. nebo 1 079,88 USD/rok; Advanced 159,99 USD/měs. nebo 1 799,88 USD/rok; Advanced Plus individuálně
- Integrace: Salesforce, HubSpot (CRM sync)
Nejlepší pro: Týmy zaměřené na social selling, které upřednostňují teplé úvody a mapování vztahů před cold outboundem.
Proč Sales Navigator potřebuje společníka v podobě poskytovatele dat
Sales Navigator neobsahuje ověřené e-maily ani přímá telefonní čísla. Správného člověka sice najdete, ale bez napojení na poskytovatele kontaktních dat mu nebudete moct napsat ani zavolat. Jakýkoli enrichment companion je nutné používat v souladu s pravidly LinkedInu a příslušnými pravidly ochrany soukromí.
13. Leadfeeder (Dealfront)

Leadfeeder by Dealfront identifikuje firmy, které navštěvují váš web — ne konkrétní osoby. Vrstva pro odhalení kontaktů a databáze Target jsou oddělené produkty.
- Klíčové funkce: Identifikace návštěvníků webu na úrovni firmy, aktivace CRM, Target databáze s 40M+ firmami a 180M kontakty
- Cenový model: Leadfeeder Free za 0 € (100 firem/měs., historie 7 dní); placená verze od 99 €/měs. při roční fakturaci s 25 reveal/export kredity
- Integrace: Salesforce, HubSpot, Pipedrive
Nejlepší pro: Týmy zaměřené na Evropu, které chtějí vědět, které firmy navštěvují jejich web, a pak s těmito účty dál pracovat.
Na co si dát pozor: Slabší pokrytí Severní Ameriky než u ZoomInfo. Identifikace návštěvníků je na úrovni firmy, ne jednotlivce. Reveal kontaktů a databáze Target jsou oddělené od produktu pro sledování návštěvnosti.
14. Hunter.io

Hunter.io dělá jednu věc opravdu dobře: vyhledává a ověřuje profesionální e-mailové adresy. Uvádí 150M profesionálních e-mailů indexovaných z 650M veřejných zdrojů a denně prochází 30M veřejných stránek.
- Klíčové funkce: Vyhledávání domén (najděte všechny e-maily ve firmě), e-mail verifier, enrichment, sekvence, API
- Cenový model: Free plán s 50 kredity/měs.; Starter 34 USD/měs., Growth 104 USD, Scale 209 USD (roční pohled pro USA)
- Integrace: Salesforce, HubSpot, Pipedrive, API, Google Sheets
Nejlepší pro: E-mailově orientované outbound týmy, které potřebují spolehlivé vyhledání a verifikaci e-mailů bez telefonních dat.
Na co si dát pozor: Pouze e-mail — žádná telefonní čísla, žádné přímé linky. Není to plnohodnotná prospecting platforma. Výsledek „valid“ je stav verifikace, ne záruka doručitelnosti nebo souhlasu k oslovení.
15. D&B Hoovers

D&B Hoovers stojí na globálních business datech Dun & Bradstreet — firemní hierarchie, finance, credit risk a mezinárodní pokrytí, které jen málokterý konkurent dokáže dorovnat. Hlavní stránka uvádí 330M+ firem, 190M+ decision-makers a 70M+ e-mailů.
- Klíčové funkce: Firemní hierarchie, chytré seznamy, news alerty, Salesforce enrichment, credit/risk data
- Cenový model: U.S. Essentials za 49 USD/měs. pro 150 firemních a 150 kontaktních kreditů (nebo 529 USD/rok); širší balíčky jsou individuální
- Integrace: Salesforce, Microsoft Dynamics
Nejlepší pro: Enterprise týmy, které potřebují hlubokou firemní inteligenci — hierarchie, finance, credit risk — spolu s kontakty.
Na co si dát pozor: E-maily a telefony mohou být pomalejší než u nástrojů pracujících v reálném čase. UI působí zastarale. Stránka Essentials uvádí 520M+ kontaktů, zatímco hlavní stránka používá jiné metriky — držte jednotky a balíčky odděleně.
Regionální realita přesnosti: které nástroje fungují mimo Severní Ameriku
Většina poskytovatelů kontaktních dat je postavená primárně na severoamerických datech. Kvalita v EMEA, APAC a LATAM klesá — někdy výrazně. Místo toho, abych si vymýšlel vlastní skóre bez kontrolovaného testu, tady je to, co podporují zdokumentované důkazy:

| Region / potřeba | Evidence-based výchozí volba | Upozornění |
|---|---|---|
| Enterprise GTM v Severní Americe | ZoomInfo, D&B Hoovers | Otestujte vzorek podle role/odvětví; velikost ≠ správnost |
| EMEA outbound založený na telefonu | Cognism (telefonicky ověřeno, DNC screening) | Čísla o spojitelnosti a čerstvosti jsou buď uváděná vendorem, nebo ze zadávané studie Cognismu |
| Evropské návštěvy webu | Leadfeeder (identifikace návštěvníků + aktivace účtů) | Není to totéž co statická databáze kontaktů |
| Globální social selling | LinkedIn Sales Navigator | Neobsahuje ověřené e-maily ani přímá telefonní čísla |
| Niche / lokální adresáře v libovolném regionu | Thunderbit (extrakce z podporovaných veřejných nebo autorizovaných lokálních zdrojů) | Geografická dostupnost závisí na zdroji; kvalitu i zákonnost použití je nutné ověřit |
| Objevování pouze e-mailů | Hunter | Bez telefonů; verifikace ≠ souhlas k oslovení |
Pro týmy cílené mimo severoamerické trhy, kde tradiční poskytovatelé narážejí na limity, je Thunderbitův web scraping přirozeně nezávislý na geografii — vytáhne jakákoli kontaktní data, která jsou veřejně dostupná na lokálních obchodních adresářích, webech obchodních komor nebo regionálních oborových portálech, bez ohledu na region. Data jsou jen tak dobrá jako zdroj, ale alespoň nejste omezeni prioritami indexování jednoho vendora.
Maticové použití: správný poskytovatel pro sales, marketing, recruiting a ops
Většina srovnávacích článků předpokládá, že jste SDR. Ale marketing potřebuje intent signály, recruitery zajímají organizační struktury a osobní mobily a RevOps potřebuje hromadné enrichmenty. Tady je mapování:
| Use case | Klíčové datové potřeby | Top volby | Proč |
|---|---|---|---|
| Outbound Sales (SDR/AE) | Přímé linky, ověřené e-maily, firmografie | ZoomInfo, Apollo, Seamless.AI | Největší databáze, vestavěné sekvence |
| Marketing (ABM/Demand Gen) | Firmografie, intent signály, segmentace publika | HubSpot Data Enrichment, Cognism, Leadfeeder | CRM enrichment, intent data, identifikace návštěvníků |
| Recruiting | Osobní e-maily, mobilní čísla, organizační struktury | LinkedIn Sales Navigator, Kaspr, Lusha | Data nativní pro LinkedIn, hierarchie organizace |
| RevOps / Data Hygiene | Hromadné enrichmenty, deduplikace, audit zastarávání | ZoomInfo, Lead411, UpLead | CRM integrace, bulk processing, transparentní kredity |
| Niche / DIY sourcing | Kontakty z konkrétních webů, adresářů, eventů | Thunderbit, Hunter.io | Extrakce z podporovaných zdrojů; bez závislosti na předpřipravené databázi |
Jak kombinovat více poskytovatelů kontaktních dat pro úplné pokrytí
Některé RevOps týmy používají waterfall enrichment — na druhý zdroj se obrátí jen tehdy, když první vrátí prázdnou nebo nízkodůvěryhodnou hodnotu. Může to zvýšit pokrytí, ale zároveň zvyšuje náklady, duplicity, konfliktní hodnoty a složitost compliance. Takhle o tom přemýšlet:

Workflow kombinování zdrojů:
- Definujte hierarchii zdrojů na úrovni polí (nepřepisujte celý záznam)
- Nejdřív dotazujte primární zdroj
- Sekundární zdroje volejte jen pro prázdná nebo nízkodůvěryhodná pole
- Pro kontakty, které žádná databáze nepokrývá, použijte DIY scraping vrstvu
- E-mail před odesláním znovu ověřte; telefonní a DNC kontroly nastavte podle jurisdikce
- Deduplikujte podle stabilních identifikátorů a konfliktní hodnoty ukládejte
- Propagujte opt-outy a smazání napříč všemi downstream kopiemi
| Scénář | Primární poskytovatel | Sekundární poskytovatel | DIY scraping vrstva |
|---|---|---|---|
| SDR tým zaměřený na NA | ZoomInfo nebo Apollo | Lusha (verifikace telefonu) | Thunderbit pro niche vertikály |
| Expanze do EMEA | Cognism | Leadfeeder (Dealfront) | Thunderbit pro lokální adresáře |
| Recruiterský tým | LinkedIn Sales Nav | Kaspr nebo Lusha | Thunderbit pro seznamy řečníků konferencí |
| Startup s omezeným rozpočtem | Apollo (free tier) | Hunter.io (pouze e-mail) | Thunderbit (scraping ve free tieru) |
Stackování dává smysl jen tehdy, když přidaná míra shody ospravedlní dodatečné náklady. Před tím, než si pořídíte několik předplatných, spusťte pilot na svém skutečném ICP.
DIY alternativa: postavte si vlastní kontaktní databázi pomocí web scrapingu
Každý konkurentský článek, který jsem si prošel, předpokládá, že musíte nakupovat od databázového vendora.
Co když kontakty, které potřebujete, nejsou v databázi žádného poskytovatele? To se mi děje pořád dokola: tým míří na niche segment — třeba nezávislé HVAC firmy na Středozápadě, řečníky na konkrétní oborové konferenci nebo členy regionální obchodní asociace. ZoomInfo je neindexuje. Apollo taky ne. Kontakty existují na webech, ale nikdo je nespojil do prohledávatelné databáze.

A právě sem zapadá Thunderbit AI web scraper. Místo doufání, že vendor váš niche zdroj už indexoval, jdete přímo ke zdroji.
Krok za krokem: jak scrapovat seznam kontaktů s Thunderbit
- Otevřete cílový web (např. regionální obchodní adresář, stránku členů asociace nebo seznam řečníků konference)
- Klikněte na „AI Suggest Fields“ — Thunderbit přečte stránku a doporučí sloupce (jméno, e-mail, telefon, pozice, firma)
- Zkontrolujte a upravte navržená pole podle potřeby
- Klikněte na „Scrape“ pro extrakci dat
- Použijte „Scrape Subpages“ pro obohacení — například scrapněte seznam v adresáři a pak nechte AI navštívit každou firemní stránku a vytáhnout detaily rozhodovatelů
- Exportujte do Excelu, Google Sheets, Airtable nebo Notion
Pro podporované stránky jsou k dispozici specializované extraktory e-mailů a telefonů, včetně free tieru browser produktu. Pro složitější workflow zvládne Thunderbit Chrome Extension stránkování, subpages i plánované běhy.
Pro vývojářské a agentní workflow nabízí Thunderbit také Open API, MCP Server a CLI/skills package, jehož repozitář obsahuje i Claude Code plugin. Web App přidává další browserově dostupnou vrstvu. Tyto nakonfigurované plochy mohou posílat extrakční úlohy bez spuštění extension; pro interaktivní workflow sběru kontaktů na stránce už otevřené v prohlížeči je ale extension obvykle nejpřímější cesta.
Chcete to vidět v praxi? Mrkněte na Thunderbit YouTube Channel, kde najdete ukázková videa.
Krátká poznámka ke compliance a datové etice
Toto jsou provozní doporučení, nikoli právní rada. Tvrzení vendorů o compliance nepřenášejí odpovědnost na vás.
GDPR se vztahuje na informace o identifikovatelných osobách v profesním kontextu — například pracovně používaný e-mail s jménem je osobní údaj. Zpracování vyžaduje právní základ a musí respektovat zásady zpracování dat Evropské komise, včetně omezení účelu, minimalizace dat, přesnosti a transparentnosti. Jednotlivci mají právo na přístup, opravu, výmaz a námitku.
CAN-SPAM se vztahuje na komerční e-maily včetně B2B — správné hlavičky, nezavádějící předmět a možnost odhlášení do 10 pracovních dnů.
Pravidla Kalifornie pro data brokery nyní vyžadují, aby registrovaní data brokeři měli přístup k Delete Request and Opt-Out Platform alespoň jednou za 45 dní.
Směrnice Gmailu pro odesílatele vyžadují autentizaci a u hromadných odesílatelů DMARC plus odhlášení jedním klikem. Google doporučuje držet stížnosti na spam pod 0,10 %.
Správný kontakt od poskytovatele neznamená souhlas k oslovení. Ověřte si svůj právní základ, respektujte odhlášení a nepředpokládejte, že nápis „GDPR compliant“ na webu vendora automaticky znamená, že jste krytí i vy.
Kterého poskytovatele kontaktních dat si vybrat?
Neexistuje jeden univerzální poskytovatel, který by byl ideální pro každý tým. Můj upřímný souhrn:
- Enterprise sales intelligence s rozpočtem: ZoomInfo
- EMEA phone-verified outbound: Cognism
- Startup prospecting + engagement: Apollo.io
- Rychlé LinkedIn reveals: Lusha nebo Kaspr
- HubSpot-native enrichment: HubSpot Data Enrichment
- Transparentní SMB ceny: UpLead
- Na události navázané načasování: Lead411
- Objevování pouze e-mailů: Hunter.io
- Globální firemní intelligence: D&B Hoovers
- Social selling: LinkedIn Sales Navigator
- Evropská visitor intelligence: Leadfeeder (Dealfront)
- Niche/DIY sourcing: Thunderbit
Přesnost je důležitější než velikost databáze. Poskytovatel s 200M kontakty a 95% přesností porazí poskytovatele s 1B kontakty a 70% přesností pokaždé — a matematika ceny za použitelný kontakt to jasně dokazuje.
Jestli vás už nebaví platit za kontakty, které bounceují, zvažte kombinaci dvou poskytovatelů s DIY scraping vrstvou pro niche oblasti, které žádná databáze nepokrývá. A pokud chcete vidět, jak vypadá extrakce kontaktů na vyžádání, Thunderbit free tier je nízkonákladový způsob, jak začít.
Často kladené otázky
Co je poskytovatel kontaktních dat?
Poskytovatel kontaktních dat je platforma, která vám dodá ověřené firemní kontaktní informace — e-maily, telefonní čísla, pracovní pozice, firemní údaje — pro prospecting, outreach, enrichment nebo research. Některé fungují jako prohledávatelné databáze (např. ZoomInfo nebo Apollo), jiné jako enrichment vrstvy (např. HubSpot Data Enrichment) a další jako nástroje pro živou extrakci (např. Thunderbit), které umožňují sbírat kontakty přímo z webových stránek.
Jak přesní jsou poskytovatelé kontaktních dat v roce 2026?
Přesnost uváděná vendory se výrazně liší, ale čísla nejsou přímo srovnatelná, protože každý poskytovatel definuje „accuracy“ jinak — někdo měří doručitelnost e-mailu, jiný potvrzení správného jména a další uvádí return rate. Jediný spolehlivý benchmark je vlastní pilot na vašem skutečném ICP. Otestujte 200–1 000 záznamů a samostatně měřte validní e-maily, správnost osoby a úspěšnost telefonního spojení.
Můžu si místo nákupu postavit vlastní kontaktní databázi?
Ano. Nástroje jako Thunderbit vám umožní extrahovat kontaktní data z podporovaných veřejných nebo jinak autorizovaných webů — adresářů, stránek asociací, seznamů řečníků konferencí, regionálních portálů. Je to obzvlášť užitečné pro niche vertikály a long-tail kontakty, které mainstream databáze neindexují. Data jsou jen tak dobrá jako zdroj, takže výsledky vždy ověřujte.
Kolik poskytovatelů kontaktních dat bych měl používat?
Některé RevOps týmy používají 2–3 poskytovatele ve waterfall strategii: primární pro široké pokrytí, sekundární pro doplnění mezer a případně DIY scraping vrstvu pro niche kontakty. Zda stacking dává smysl, záleží na dodatečné míře shody a ceně za kvalifikovaný výsledek. Před nákupem více předplatných spusťte pilot.
Jsou poskytovatelé kontaktních dat v souladu s GDPR?
Většina renomovaných poskytovatelů zveřejňuje GDPR-aligned kontroly, DPA a privacy notice. Ale compliance postoj vendora nepřenáší právní odpovědnost na vás. Váš tým stále potřebuje právní základ pro zpracování, proces transparentnosti, retenční pravidla a pravidla outreachu odpovídající jurisdikci a kanálu. Nepovažujte „GDPR compliant“ za zaškrtávací políčko — prozkoumejte konkrétní kontroly a pro svůj use case se poraďte s právníkem.
Zjistit více


